ATELIER BENEŠ

Doc. ing. arch. Ondřej Beneš, Ph.D., Sochařská 12, 170 00 Praha 7 - Letná

+420 777 819 788, mail@ondrejbenes.cz

pátek 22. prosince 2017

pf 2018

Co přát, co si přát do nového roku?  Profesně? Osobně? Jsou to profesní stránky, tak asi především profesně... ale....třeba tady dole ty fotky - to je bývalá Augustova tiskárna v Litomyšli, kde jsme začali pracovat na studii. A vzhledem k tomu, že má žena v Litomyšli léta pracovala a přijde mi, že tam každého zná osobně... i majitele této stavby... který ji navíc vlastně dělá pro svého syna..... tedy i pro umělecká díla, která by tu měla být vystavena.... jsem na rozpacích - jestli ta práce je osobní, nebo profesní.... 

A to jsem se studenty dělal baráky na Komenského náměstí (kde jsme bourali ty nízké obchody a dělali tam normální baráky), i baráky naproti vstupu do Zámku - tam co je nyní bývalý pivovar... a archivi nad Burian Křivinkovou školou..  a další..... Tedy dělali jsme normální městotvorné  domy, jejichž vtip vždy pramenil z něčeho obyčejného normálního.

Já vím, Litomyšl se postupně stala i místem exhibice, kterou je nejdůležitější dobře vyfotit.... i to sem patří.... teď přemýšlím - fotil si Váchal ty své interiéry?

Augustova tiskárna - kde vůbec poprvé třeba vyšla kniha Babička Boženy Němcové - bude ale především jemná a citlivá práce, respektující historii, kontext, i to, že v Litomyšli její majitel vyrůstal.......tedy vlastně - že by z toho vzniklo něco doopravdy osobitě radikálního?.. první práci na dané téma jsme s klientem zkoušeli tady: 
http://ondrejbenes.blogspot.cz/2015/09/pernstejnsky-dvul-litomysl.html

Žádné komentáře:

Okomentovat